Depesza PISM z 5 września 2025
05.09.2025
Zapraszamy do odsłuchania Depeszy PISM, w której eksperci Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych podsumowują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.
W dzisiejszym odcinku Sara Nowacka rozmawia z:
- Anną Marią Dyner i Marcinem Przychodniakiem o szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy z perspektywy Chin i Rosji:
Czym jest SZOW? Czym był szczyt dla przywodców Rosji i Chin? Jakie cele chcieli osiągnąć i czy im się to udało? Czy ich obecność na szczycie świadczy o zacieśnieniu relacji?
- Patrykiem Kuglem o perspektywie Indii w sprawie szczytu:
Czy Indie odwracają się od Zachodu? O czym świadczy obecność w Chinach Narendry Modiego? Czy Indie rezygnują z prowadzenia wielowektorowej polityki?
- Tymonem Pastuchą o ukraińskich atakach na rosyjską infrastrukturę energetyczną:
Jaka była skala ukraińskich ataków i co było ich celem? Jakie skutki chce osiągnąć Ukraina? Jak Rosja odbiera te ataki i czy są one dla niej zagrożeniem?





.png)
