Baza danych: The Central and Eastern European Resource Collection on Nuclear Issues
08 MAJ 2015
Baza danych zawiera przegląd stanowisk państw Europy Środkowo-Wschodniej wobec problemów rozbrojenia jądrowego, kontroli zbrojeń i nieproliferacji. Szczególną uwagę poświęcono podejściu krajów regionu do kwestii związanych z bronią jądrową w ramach NATO, a także w trakcie debat poprzedzających Konferencję Przeglądową Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, która trwa od 27 kwietnia do 22 maja. Dodatkowo przedstawiono stosunek państw Europy Środkowo-Wschodniej do problematyki obrony przeciwrakietowej, jak również przegląd ich zdolności ofensywnych w zakresie pocisków samosterujących i balistycznych. Baza danych zawiera też podstawowe informacje na temat współpracy krajów regionu w wymiarze bezpieczeństwa jądrowego oraz ich członkostwa w reżimach rozbrojeniowych dotyczących broni chemicznej i biologicznej. Materiał został przygotowany przez Artura Kacprzyka, analityka w projekcie nieproliferacja i kontrola zbrojeń, w ramach partnerstwa PISM z Nuclear Security Project (NSP). Baza danych będzie podlegała okresowym aktualizacjom.
Baza danych zawiera przegląd stanowisk państw Europy Środkowo-Wschodniej wobec problemów rozbrojenia jądrowego, kontroli zbrojeń i nieproliferacji. Szczególną uwagę poświęcono podejściu krajów regionu do kwestii związanych z bronią jądrową w ramach NATO, a także w trakcie debat poprzedzających Konferencję Przeglądową Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, która trwa od 27 kwietnia do 22 maja. Dodatkowo przedstawiono stosunek państw Europy Środkowo-Wschodniej do problematyki obrony przeciwrakietowej, jak również przegląd ich zdolności ofensywnych w zakresie pocisków samosterujących i balistycznych. Baza danych zawiera też podstawowe informacje na temat współpracy krajów regionu w wymiarze bezpieczeństwa jądrowego oraz ich członkostwa w reżimach rozbrojeniowych dotyczących broni chemicznej i biologicznej.

Materiał został przygotowany przez Artura Kacprzyka, analityka w projekcie nieproliferacja i kontrola zbrojeń, w ramach partnerstwa PISM z Nuclear Security Project (NSP). Baza danych będzie podlegała okresowym aktualizacjom.

Po kliknięciu na flagę pojawi się profil danego państwa.Bułgaria.svg   Czechy.svg   Estonia.svg  


Węgry.svg    Łotwa.svg   Litwa.svg 


Polska.svg    Rumunia.svg   Slowacja.svg