• Wersja dla niedowidzących
  • wersja mobilna
  • e-Księgarnia
  • RSS
  • Dołącz do nas na Facebook
  • Dołącz do nas na Twitter
  • Dołącz do nas na Flickr
  • Oglądaj nas na YouTube
  • Dołącz do nas na Instagram
  • PISM English version
  • ПИМД Российская версия
Strona główna > Analitycy > Przemysław Biskup

Przemysław Biskup

Główny analityk do spraw Brexitu w ramach programu PISM „Unia Europejska”. Badania koncentrują się na relacjach Zjednoczonego Królestwa z UE i NATO oraz roli UE w brytyjskiej polityce wewnętrznej. Zainteresowania obejmują również: ruchy eurosceptyczne, relacje transatlantyckie, dewolucję w UK, a także brytyjską politykę kolonialną i postkolonialną.

Doktorat w zakresie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie rozprawy poświęconej doktrynie suwerenności w konstytucjonalizmie brytyjskim (2006). Magisteria z zakresu nauk politycznych (200) oraz z prawa (2001) uzyskał również na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent International Business and Trade Summer Law Program, Columbus School of Law, The Catholic University of America (2001). Stypendysta programu Marie Curie w Sussex European Institute (2002) oraz rządu Kantonu Neuchâtel na Université de Neuchâtel (2004). Stażysta w Grupie Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim (2006).

Zanim we wrześniu 2017 roku dołączył do Biura Badań i Analiz PISM, w latach 2006-2017 prowadził badania i wykładał na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Nauk Politycznych i Instytucie Europeistyki. Wykładowca UKSW (2016-17). Visiting Professor w Institut d'études politiques de Lyon (Sciences Po Lyon) (2016, 2018). W latach 2004-2017 prowadził także zajęcia gościnne na University of Sheffield, Queen’s University Belfast, University of Sussex, University of Malta, Université libre de Bruxelles, Radboud Universiteit Nijmegen, Uniwersytecie Karola oraz Uniwersytecie Masaryka.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym autor/redaktor/współredaktor pięciu monografii. Podczas pracy w UW założyciel i koordynator Grupy Badawczej Brytyjskich Studiów Społeczno-Politycznych BRITANNIA oraz uczestnik/koordynator/kierownik trzech projektów badawczych finansowanych z grantów Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego/Narodowego Centrum Nauki. Dotyczyły one wpływu dewolucji na politykę europejską Zjednoczonego Królestwa; wpływu brytyjskiej tożsamości politycznej na udział Zjednoczonego Królestwa w europejskich projektach integracyjnych; a także roli polskich posłów do Parlamentu Europejskiego w kształtowaniu jego polityki (2004-2009). Podczas pracy akademickiej był autorem ekspertyz i opracowań naukowych przygotowanych na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Centrum Europejskiego Natolin. Członek szeregu stowarzyszeń naukowych, w tym IPSA i UACES.

Kontakt:


tel. (+48) 22 556 80 00

 
 
Portal PISM wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij